Kadın Zincir Altın Kaplama

Malum olduğu üzere günümüzde altın değerine değer katmaya devam etmektedir. Bu nedenle son zamanlarda altın kaplama takılar çok talep görmektedir. Bununla birlikte altın kaplama takılar saf altından üretilmiş takılara göre daha uygun fiyatlarda olduğu için daha fazla tercih edilmektedir. Kaplama takılar sizi çok şık gösterebilir tarzınıza tarz katabilirsiniz.

 

Yüksek fiyatlara sahip olan altın takılara bir alternatif olarak gelen altın kaplama setleri tercih ederek şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Gerçek altın olan takılar ile altın kaplama takıları ayırt etmek neredeyse imkansızdır.

 

Hangi Metaller Altın Kaplama Olabilir?

 

Gümüş, bakır, pirinç ve paslanmaz çelik gibi birçok metalde altın kaplama yapılabilmektedir. Altın kaplamada en çok kullanılan metaller ise gümüş ve bakır olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Altın Kaplama Kararır mı?

 

Altın kaplama, ilk parlaklığını kaybedip zamanla solabilmektedir. Mücevher altın ile kaplanmadan önce nikel ile kaplanırsa atın kaplamanın kararmasının önüne geçilebilmektedir.

 

Altın Kaplama Takılar Nasıl Parlatılır?

 

İlk zamanlardaki parlaklığını kaybeden takıları eski parlaklığına kavuşturmanın çok basit yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan biri deterjanlı su yöntemidir. Kaynar suya bir miktar bulaşık deterjanı eklenir ve karıştırılır. Daha sonra takılar bu karışımın içerisine bırakılır. Bir kadın zincir ile bunu test edebilirsiniz.

 

Altın Kaplama Nasıl Anlaşılır?

 

Takının altın mı yoksa altın kaplama mı olduğunun anlaşılması için kadın takı üzerine birkaç damla nitrit asit damlatılır. Eğer kadın takı renk değişimine uğruyor ise altın değil, altın kaplamadır. Bu işlem oldukça kolaydır.

 

Altın Kaplama Takı Modelleri

 

Çeşit olarak kadın takı kategorisi oldukça zengindir. Çeşitli kolyeler, kadın zincir, küpeler, bilezikler ve daha fazlası Çeşit çeşit, model model kadın takı için https://www.taksesuar.com/kadin-aksesuar adresini ziyaret edebilirsiniz.